طراحی و توسعه وب

Web Development
Web Development

دوره‌های ویدیویی

شما می‌توانید دوره‌های ویدیویی مبتنی بر این مسیر را در ترتیب پیشنهادی زیر مشاهده نمایید.

نحوه دریافت این دوره‌ها به شکل اینترنتی می‌باشد.

آموزش Layouts و UX در وب، ویژگی‌های جدید و جلوگیری از اشتباهات رایج

User Experience - UX شامل رفتار، حالت و احساست کاربر در مورد استفاده از یک محصول و یا سیستم خاص گفته می شود. تجربه کاربر شامل جنبه های عملی، تجربی، موثر ، معنی دار و جنبه های با ارزش اثر متقابل انسان و کامپیوتر و محصول می باشد، که شامل درک کاربر از جنبه های مختلف سیستم شامل کاربرد، سادگی در استفاده و بهره وری می باشد. بر اساس تعریف ISO عنوان user experience شامل کلیه عواطف، اعتقادات، مزیت ها، پاسخ های فیزیکی و روانی، رفتارها و اجراها قبل از زمان استفاده، در زمان استفاده و بعد از آن اطلاق می گردد. وظیفه طراح وب سایت چیزی بیش از طراحی محیطی زیبا برای وب سایت شما می باشد که طراح می بایست هیجان و احساسات کاربران شما را در نظر بگیرد و سایت را به گونه ای طراحی نماید تا وب سایت شما ارتباط احساسی برقرار نماید. طراح وب سایت یکی از مهترین اعضای تیم شما می باشد که در صورتی که کار خود را به درستی انجام دهد تاثیر بسیار مثبتی در کسب و کار شما خواهد داشت . مارک زاکربرگ خالق فیس بوک میز طراحان وب سایت خود را نزدیک میز خود قرار داده بود تا بدین وسیله هم کار ایشان را دائما تحت نظر داشته باشد و هم بتواند خط مشی و دیدگاه های خود را دائما به ایشان منتقل نماید تا بدین وسیله طراح با درک بهتر فعالیت وب سایت طراحی های مفهومی تری را ارائه نماید. مهندسان در کار طراحی سایت بخش هایی را پیاده سازی می نمایند که کاربر مشاهده نمی نماید و منطق و اصول کار را پیاده سازی می نمایند حال آنکه طراحان وب سایت رابط کاربری وب سایت را پیاده سازی می نماید.

احسان مینایی زاده
آموزش Layouts و UX در وب، ویژگی‌های جدید و جلوگیری از اشتباهات رایج

کتاب‌ها

کتاب‌هایی که شما را در این مسیر آموزشی یاری می‌نمایند.

کتاب‌ها در نسخه‌های الکترونیکی و چاپی در دسترس می‌باشند.

بسته‌های کارگاهی

بسته‌های کارگاهی شامل محتوایی ویدیویی می‌باشند که با سفارش شما ارسال خواهند شد.

این بسته‌ها از برگزاری کارگاه‌ها تهیه گردیده است.

بسته کارگاهی آموزش Ajax و JQuery
بسته کارگاهی آموزش Ajax و JQuery

واژه AJAX با تلفظ ای‌جکس يا ای‌ژاکس مخفف عبارت Asynchronous Java and XML و به معنی ترکيب نامتقارن جاوا اسکريپت و XML است. ماهيت صفحات وب و پروتکل HTTP به گونه‌‌ای است که به طور معمول وقتی درحال وب‌گردی هستيم، به ازای هر کنش و واکنش ميان ما و سايتی که در حال کار با آن هستيم، کل يک صفحه وب از نو بارگذاری و تازه‌سازی (refresh) می‌‌شود. ای‌جکس فناوری جديدی است که تغيير محسوسی را در اين سناريو به وجود می‌آورد؛ به اين ترتيب که به جای بارگذاری مجدد کل صفحه، فقط قسمتی که قرار است اطلاعات جديد را به نمايش درآورد، تغيير می‌کند و کليه عمليات ارسال اطلاعات و دريافت نتايج در پشت صحنه انجام مي‌شود. در نتيجه هيچ‌گاه صفحه سفيد و خالي وب در فواصل کنش و واکنش‌های هنگام کار با مرورگر ديده نمی‌شود. احساسي مشابه تجربه کار با يک نرم‌افزار دسکتاپ به کاربر دست می‌دهد. جادوی ای‌جکس ترکيب کردن جاوا اسکريپت و XML در قالب يک موجود ‌نرم‌افزاری جديد است.

احسان مینایی زاده
بسته کارگاهی آموزش و پیاده‌سازی Laravel
بسته کارگاهی آموزش و پیاده‌سازی Laravel

لاراول (Laravel) فریم ورک توسعه و طراحی سایت اینترنتی است که در زمان و هزینه شما صرفه جویی می‌کند و توسعه وب سایت را بسیار ساده می‌سازد. Laravel در زمان پیدایش خود جامعه کاربری PHP را تحت تاثیر خود قرار داد و برای خود جایگاه ویژه‌ای در بین فریم ورک‌های PHP باز نمود. دلیل محبوبیت لاراول، سادگی و سرعت بالای توسعه وب سایت، توسط این فریم ورک است. در حقیقت توسط Laravel می‌توانید برنامه‌های وب را با سریع‌ترین و با کیفیت‌ترین راه، پیاده‌سازی نمایید. با توجه به اینکه بخش‌های بسیاری در وب تکرای می‌باشند و نیازی به پیاده‌سازی مجدد ندارند، لاراول (Laravel)، به شما امکان تمرکز بیشتر بر قسمت‌هایی از نرم‌افزار را می‌دهد که هم اکنون وجود ندارد، و جزو بخش‌های جدید است. این فریم ورک به شما امکان استفاده از میانبر‌ها برای پیاده‌سازی بخش‌های تکراری برنامه وب را می‌دهد، که با استفاده از آن‌ها و اضافه نمودن کد‌های جدید می‌توانید به راحتی برنامه مورد نیاز خود را پیاده‌سازی نمایید.

احسان مینایی زاده