پرآوید | مشاهده آموزش - آموزش جامع نرم‌افزار متلب

آموزش جامع نرم‌افزار متلب

این دوره شامل مدرک دانشگاه صنعتی شریف می‌شود

تعداد ویدیوها: ۶۱
مجموع زمان: ۰۷ ساعت و ۱۸ دقیقه
هزینه: ۲۰۰۰۰۰ تومان
سطح: عمومی
دپارتمان: فناوری اطلاعات و نرم افزار
دسته: سایر
انتشار: ۰۷-۰۹-۱۳۹۵
اضافه کردن به سبد خرید

درباره دوره

 متلب نام يكی از نرم‌افزارهای رايانه‌ای برای انجام محاسبات رياضی است. واژه متلب هم به معنی محيط محاسبات رقمی و هم به معنی خود زبان برنامه‌نويسی مربوطه است از تركيب دو واژه  Matrixو Laboratory ايجاد شده است. اين نام حاكی از رويكرد ماتريس محور برنامه است، كه در آن حتی اعداد عادی هم به عنوان ماتريس در نظر گرفته می‌شوند.
با نرم‌افزار متلب می‌توان ماتريس‌ها را به راحتی تغيير داد، توابع يا داده‌ها را ترسيم كرد، الگوريتم‌ها را اجرا كرد و همچنين صفحات رابط ميان كاربر و رايانه ايجاد كرد.
متلب كه از محصولات شركت مث‌وركس (The MATH WORKS) است، برای گروه‌های مختلف مهندسان رشته‌های مختلف از جمله مهندسی برق، مكانيك، كامپيوتر و... كاربرد بسياری دارد.
برنامه‌های متلب همگی متن‌باز هستند و در واقع متلب مفسر است و كامپايلر نیستند. قدرت متلب از انعطاف‌پذيری آن و راحت بودن كار با آن ناشی می‌شود، همچنين شركت سازنده و گروه‌های مختلف، از جمله دانشگاه‌های سرتاسر جهان و برخی شركتهای مهندسی هر ساله جعبه‌ابزارهای خاص و كاربردی به آن می‌افزايند كه باعث افزايش كارای و محبوبيت آن شده است.
MATLAB محيطی برای محاسبات عددی و زبان برنامه سازی می‌باشد كه توسط MATH WORKS ساخته شده است، MATLAB امكان دست كاری و كاركردن ساده با ماتريس، رسم نمودار توابع و ديتا، اجرای الگوريتم، ساخت واسط كاربر و واسط برنامه با ساير زبان‌های برنامه‌نويسی را بوجود می‌آورد. اگر چه MATLAB مخصوص محاسبات عددی است اما Toolbox با استفاده از موتور Maple آن را به سيستم كامپيوتری جبری تبديل می‌كند. اين نرم‌افزار توسط يك ميليون نفر در دانشگاه‌ها و صنعت مورد استفاده قرار می‌گيرد.