پرآوید | مشاهده آموزش - آموزش جامع برنامه‌نویسی اندروید

آموزش جامع برنامه‌نویسی اندروید

دسترسی به این قسمت آزاد نمی‌باشد. با یکبار خرید این آموزش برای همیشه به تمامی قسمت‌های آن دسترسی داشته باشید.

این دوره شامل مدرک دانشگاه صنعتی شریف می‌شود

تعداد ویدیوها: ۸۳
مجموع زمان: ۲۶ ساعت و ۴۴ دقیقه
هزینه: ۲۵۰۰۰۰ تومان
سطح: عمومی
دپارتمان: توسعه و پیاده‌سازی
دسته: اپلیکیشن‌های موبایل
انتشار: ۰۷-۰۹-۱۳۹۵
اضافه کردن به سبد خرید

درباره دوره

این دوره‌ی آموزشی با همکاری سرکار خانم سپیده کلیشادی و جناب آقای آرش سماک تهیه شده است. دوره آموزشی بروز و طبق جدید‌ترین تغییرات سال ۲۰۱۶ است.

سیستم‌عامل اندروید یک سیستم عامل Open Source برای دستگاه‌های موبایل و کامپیوتر‌های تبلت است، که ابتدا توسط یک شرکت خصوصی به نام موسسه Android طراحی شد. پس از ارائه چند نسخه از این سیستم عامل، شرکت توسعه دهنده آن توسط گوگل خریداری شد و بعد از آن بود که به سرعت در دنیای نرم‌افزار مطرح شد.

سیستم‌عامل اندروید بر پایه هسته لینوکس ساخته شده است و کد‌های طراحی آن به زبان جاوا نوشته می‌شوند. تاکنون بیش از 100 هزار نرم‌افزار برای اندروید نوشته شده است و هر روز بر تعداد آنها اضافه می‌شود. 

اندروید به چند دلیل به سرعت به عنوان یک سیستم‌عامل محبوب تبدیل شد:

  •  سیستم عامل اندروید، یک سیستم عامل Open Source و رایگان بوده و برای نصب نرم‌افزار بر روی آن، برخلاف رغیب آن IOS اپل، نیاز به شکستن قفل نرم‌افزاری نیست.
  •  اندروید بر روی اکثر پلتفروم‌های رایج قابل اجرا بوده و از انواع پردازنده های موجود مثل ( ARM, MIPS, Power Architecture, x8 )  پشتیبانی می‌کند.
  •   اندروید دارای کتاب‌خانه برنامه‌نویسی قدرتمندی از جمله دیتابیس رابطه‌ای کوچک شده، SQLite، توابع گرافیکی 3 بعدی OpenGL، موتور مرورگر Webkit (همانند مرورگر کروم) و موتور گرافیکی SGL، است که کار برنامه‌نویسان را بسیار ساده می‌کند.
  •   هر کس که توانایی کافی را داشته باشد می‌تواند برای اندروید نرم‌افزار تولید کرده و برروی دستگاه‌های آن اجرا نماید.

 

سپیده کلیشادی و آرش سماک
سپیده کلیشادی و آرش سماک