پرآوید | مشاهده آموزش - آموزش آشنایی با Laravel 5.1

آموزش آشنایی با Laravel 5.1

تعداد ویدیوها: ۱۰
مجموع زمان: ۰۲ ساعت و ۴۶ دقیقه
هزینه: ۱۰۰۰۰ تومان
سطح: عمومی
دپارتمان: توسعه و پیاده‌سازی
دسته: توسعه وب
انتشار: ۲۰-۰۲-۱۳۹۶
اضافه کردن به سبد خرید

درباره دوره

لاراول یک فریم‌ورک متن بازPHP ، برای توسعه برنامه‌های تحت وب است که با معماری MVC نوشته شده است. ساختار این فریمورک شبیه سایر پروژه‌های نرم‌افزاری، در پی ارتقاع فریمورک‌ها نوشته شده است و همچنین از ایده‌های ناب سایر فریمورک‌ها نیز استفاده شده است.

تاکنون ۵ نسخه از این فریمورک وارد دنیای اوپن سورس شده است. به دلیل غنی بودن کامپوننت‌های فریمورک سیمفونی، لاراول در ابتدا قسمت‌های مختلفی از جمله  Routing، ORM، View  را بر اساس کامپوننت‌های سیمفونی پیاده‌سازی کرد، ولی به تدریج اکثر قسمت‌ها بازنویسی شد و در حال حاضر فقط از چند کلاس سیمفونی در لاراول استفاده می‌شود.

لاراول به شدت شی‌گراست و روش‌ها و الگوهایی در پیاده‌سازی آن استفاده شده است که تا به حال در کمتر فریمورک PHP مورد استفاده قرار گرفته است، از جمله Facade، Reflection، IoC، Method Injection و …

لاراول از نسخه ۴ به بعد برای مدیریت وابستگی و کتابخانه‌ها از Composer استفاده می‌کند.

هدف اصلی لاراول تمرکز بر توسعه برنامه و جلوگیری از درگیر بودن برنامه‌نویس با کدهای فریمورک است، یعنی کارها با کد کمتر و روان‌تر انجام بشود و توسعه‌دهنده بر منطق برنامه و نه چگونگی اجرای منطق تمرکز کند.

برخلاف آنچه تصور می‌شود، لاراول هیچ شباهتی به فریمورک Codeigniter ندارد، بلکه هم از نظر معماری و هم از نظر API، شبیه فریمورک Phalcon است.

احسان  مینایی زاده
احسان مینایی زاده