اختصاصی

آموزش‌ها: ۳۸۹ ارائه‌دهندگان: ۶۲

آموزش‌های ویدیویی

آموزش جامع CCNP OSPF همراه با سناریو‌های عملی
آموزش جامع CCNP OSPF همراه با سناریو‌های عملی

در این قسمت بحث جامعی به صورت تئوری روی پروتکل OSPF خواهیم داشت و سپس این پروتکل را به صورت Single Area پیکربندی خواهیم کرد. این پروتکل در اصل برای حل مشکلات پروتکل RIP طراحی شد و هم اکنون به خاطر ویژگی‌های خوبی که دارد، به یک پروتکل محبوب تبدیل شده است که در ISP های بزرگ استفاده می‌شود. این پروتکل، Link State است و از الگوریتم Shortest Path First استفاده می‌کند. همچنین قابلیت مسیریابی به صورت سلسله مراتبی دارد و بسیاری از محدودیت‌های پروتکل‌های Distance Vector را ندارد. استفاده از پروتکل OSPF باعث کاهش زمان همگرایی و افزایش سرعت مسیریابی می‌شود. هر روتر داخل یکAREA ، دارای اطلاعات کاملی از همان AREAاست، که در آن قرار دارند و یک Summary از اطلاعات‌AREA های دیگر خواهند داشت. برخی از ویژگی های برجسته OSPF: – در مسیر‌های با Cost مساوی، حداکثر تا 6 مسیر Load-balancing انجام می‌دهد. – توان کار با IPv4 و IPv6 را داراست. – به دلیل طراحی به صورت ناحیه‌بندی باعث کاهش ترافیک آپدیت‌ها می‌شود. –به علت Classless بودن از VLSM پشتیبانی می‌کند. – محدودیت روی تعداد Hop ندارد. – بر روی بسیاری از محصولات شبکه، حتی بر روی سیستم عامل تحت شبکه مایکروسافت Windows Server پشتیبانی می‌شود. – قابلیت کار در شبکه‌های پیچیده، گسترده و بزرگ را دارد. – اطلاعات را به صورت Multicast منتشر می‌کند.

فناوری اطلاعات و نرم افزار - مهندسی شبکه و امنیت
آموزش جامع برنامه‌نویسی اندروید
آموزش جامع برنامه‌نویسی اندروید

این دوره‌ی آموزشی با همکاری سرکار خانم سپیده کلیشادی و جناب آقای آرش سماک تهیه شده است. سیستم‌عامل اندروید یک سیستم عامل Open Source برای دستگاه‌های موبایل و کامپیوتر‌های تبلت است، که ابتدا توسط یک شرکت خصوصی به نام موسسه Android طراحی شد. پس از ارائه چند نسخه از این سیستم عامل، شرکت توسعه دهنده آن توسط گوگل خریداری شد و بعد از آن بود که به سرعت در دنیای نرم‌افزار مطرح شد. سیستم‌عامل اندروید بر پایه هسته لینوکس ساخته شده است و کد‌های طراحی آن به زبان جاوا نوشته می‌شوند. تاکنون بیش از 100 هزار نرم‌افزار برای اندروید نوشته شده است و هر روز بر تعداد آنها اضافه می‌شود. اندروید به چند دلیل به سرعت به عنوان یک سیستم‌عامل محبوب تبدیل شد: سیستم عامل اندروید، یک سیستم عامل Open Source و رایگان بوده و برای نصب نرم‌افزار بر روی آن، برخلاف رغیب آن IOS اپل، نیاز به شکستن قفل نرم‌افزاری نیست. اندروید بر روی اکثر پلتفروم‌های رایج قابل اجرا بوده و از انواع پردازنده های موجود مثل ( ARM, MIPS, Power Architecture, x8 ) پشتیبانی می‌کند. اندروید دارای کتاب‌خانه برنامه‌نویسی قدرتمندی از جمله دیتابیس رابطه‌ای کوچک شده، SQLite، توابع گرافیکی 3 بعدی OpenGL، موتور مرورگر Webkit (همانند مرورگر کروم) و موتور گرافیکی SGL، است که کار برنامه‌نویسان را بسیار ساده می‌کند. هر کس که توانایی کافی را داشته باشد می‌تواند برای اندروید نرم‌افزار تولید کرده و برروی دستگاه‌های آن اجرا نماید.

توسعه و پیاده‌سازی - اپلیکیشن‌های موبایل
آموزش جامع نرم‌افزار متلب
آموزش جامع نرم‌افزار متلب

متلب نام يكی از نرم‌افزارهای رايانه‌ای برای انجام محاسبات رياضی است. واژه متلب هم به معنی محيط محاسبات رقمی و هم به معنی خود زبان برنامه‌نويسی مربوطه است از تركيب دو واژه Matrixو Laboratory ايجاد شده است. اين نام حاكی از رويكرد ماتريس محور برنامه است، كه در آن حتی اعداد عادی هم به عنوان ماتريس در نظر گرفته می‌شوند. با نرم‌افزار متلب می‌توان ماتريس‌ها را به راحتی تغيير داد، توابع يا داده‌ها را ترسيم كرد، الگوريتم‌ها را اجرا كرد و همچنين صفحات رابط ميان كاربر و رايانه ايجاد كرد. متلب كه از محصولات شركت مث‌وركس (The MATH WORKS) است، برای گروه‌های مختلف مهندسان رشته‌های مختلف از جمله مهندسی برق، مكانيك، كامپيوتر و... كاربرد بسياری دارد. برنامه‌های متلب همگی متن‌باز هستند و در واقع متلب مفسر است و كامپايلر نیستند. قدرت متلب از انعطاف‌پذيری آن و راحت بودن كار با آن ناشی می‌شود، همچنين شركت سازنده و گروه‌های مختلف، از جمله دانشگاه‌های سرتاسر جهان و برخی شركتهای مهندسی هر ساله جعبه‌ابزارهای خاص و كاربردی به آن می‌افزايند كه باعث افزايش كارای و محبوبيت آن شده است. MATLAB محيطی برای محاسبات عددی و زبان برنامه سازی می‌باشد كه توسط MATH WORKS ساخته شده است، MATLAB امكان دست كاری و كاركردن ساده با ماتريس، رسم نمودار توابع و ديتا، اجرای الگوريتم، ساخت واسط كاربر و واسط برنامه با ساير زبان‌های برنامه‌نويسی را بوجود می‌آورد. اگر چه MATLAB مخصوص محاسبات عددی است اما Toolbox با استفاده از موتور Maple آن را به سيستم كامپيوتری جبری تبديل می‌كند. اين نرم‌افزار توسط يك ميليون نفر در دانشگاه‌ها و صنعت مورد استفاده قرار می‌گيرد.

فناوری اطلاعات و نرم افزار - سایر

دوره‌های ویدیویی به شکل اینترنتی قابل دریافت می‌باشند.

کتاب‌ها

کتاب‌ها در نسخه‌های الکترونیکی و چاپی می‌باشند.

بسته‌های آموزشی

بسته جامع آموزش CCNP OSPF همراه با سناریو‌های عملی
بسته جامع آموزش CCNP OSPF همراه با سناریو‌های عملی

پروتکل مسیریابی Open Shortest Path First که به اختصار OSPF نامیده می شود یک پروتکل مسیریابی Link state است که می‌تواند ترافیک‌های مربوط به پروتکل IP را مدیریت کند. OSPF نسخه‌های مختلفی دارد که در حال حاضر از نسخه 2 آن بیشتر استفاده می شود. بر‌خلاف برخی پروتکل‌ها که به صورت انحصاری توسط شرکت‌ها ارائه می‌شوند، OSPF یک پروتکل کاملا جامع و بدون وابستگی به هیچ برند خاصی است. تقریبا همه روترهایی که در دنیا وجود دارند از پروتکل OSPF پشتیبانی می‌کنند. پروتکل مسیریابی Open Shortest Path First یا OSPF از الگوریتم Shortest Path First یا SPF، برای جلوگیری از به وجود آمدن Routing Loop در توپولوژی شبکه‌ها استفاده می کند و به نوع یک شبکه Loop Free ایجاد می کند. OSPF فرآیند Convergence سریعی دارد و از طرفی قابلیت Incremental Update را نیز با استفاده از Link State Advertisement یا LSA فراهم می کند. همچنین یک پروتکل Classless است و به شما این اجازه را می‌دهد که برای طراحی یک ساختار سلسله مراتبی شبکه از VLSM و Route Summarization به راحتی استفاده کنید. این دوره آموزشی همراه با سناریو‌های عملی آن تهیه و تنظیم شده است.

مصطفی پورمنزه
بسته جامع آموزش برنامه‌نویسی اندروید
بسته جامع آموزش برنامه‌نویسی اندروید

سیستم‌عامل اندروید یک سیستم عامل Open Source برای دستگاه‌های موبایل است، که ابتدا توسط یک شرکت خصوصی به نام موسسه Android طراحی شد. پس از ارائه چند نسخه از این سیستم عامل، شرکت توسعه دهنده آن توسط گوگل خریداری شد و بعد از آن بود که به سرعت در دنیای نرم‌افزار مطرح شد. بسته جامع برنامه‌نویسی اندروید از مقدماتی تا پیشرفته مبتنی بر آخرین تغییرات ۲۰۱۶ گوگل و مبتنی بر نرم‌افزار اندروید استودیو تهیه و در سایت پرآوید ارائه شده است. برخی مزیت‌های بسته جامع برنامه‌نویسی اندروید: • استفاده از آخرین نسخه SDK اندروید • اضافه شدن بحث Fragment ها • اضافه شدن مبحث Google map, Direction • ارسال Push Notification از طریق Firebase (پنل گوگل) این دوره آموزشی به سبک جدید،با کیفیت عالی آموزشی و به همراه پروژه‌های عملی مربوط به هر دوره تهیه شده هست. همچنین تعدادی نرم‌افزار کاربردی متناسب با این دوره تهیه و در بسته آموزشی قرار داده شده است.

سپیده کلیشادی و آرش سماک
بسته جامع آموزش نرم‌افزار متلب
بسته جامع آموزش نرم‌افزار متلب

متلب یک زبان سطح بالا و با محیطی جذاب است، که در ابتدا براساس زبان برنامه نویسی C توسعه داده شد. واژه متلب هم به معنی محیط محاسبات رقمی و هم به معنی خود زبان برنامه‌نویسی مربوطه‌است که از ترکیب دو واژه MATrix (ماتریس) وLABoratory (آزمایشگاه) ایجاد شده‌است. این نام حاکی از رویکرد ماتریس محور برنامه ‌است، که در آن حتی اعداد منفرد هم به عنوان ماتریس در نظر گرفته می‌شوند. کار کردن با ماتریس‌ها در متلب بسیار ساده است. در حقیقت تمام داده‌ها در متلب به شکل یک ماتریس ذخیره می‌شوند. برای مثال یک عدد (اسکالر) به شکل یک ماتریس 1×1 ذخیره می‌شود. حتی یک تصویر به شکل یک ماتریس سه بعدی ذخیره می‌گردد که بُعد اول و دوم آن برای تعیین مختصات نقاط و بُعد سوم آن برای تعیین رنگ نقاط استفاده می‌شود. فایل‌های صوتی نیز در متلب به شکل ماتریس‌های تک ستون (بردارهای ستونی) ذخیره می‌شوند. بنابراین جای تعجب نیست که متلب مخفف عبارت آزمایشگاه ماتریس باشد. متلب امکان آسان عملیات ماتریسی، محاسباتی و توابعی، استفاده از الگوریتم های مختلف و همچنین امکان ارتباط آسان با زبانهای مختلف برنامه نویسی را به کاربر میدهد. متلب دارای طیف کاربردی گسترده‌ای است، از جمله می‌توان به سیگنال و پردازش تصویر، ارتباطات، طراحی کنترلر، تست و اندازه‌گیری، مدل‌سازی مالی و تجزیه و تحلیل، و زیست شناسی محاسباتی اشاره نمود. همچنین امکان گسترش محیط متلب با استفاده از افزودن Toolbox برای اهداف مختلف داده شده است.

بسته‌ی جامع آموزش (CCNP Security Firewall (642-618
بسته‌ی جامع آموزش (CCNP Security Firewall (642-618

به طور کلی فایروال‌ها نام عمومی برنامه‌هایی است که از دست‌یابی غیر مجاز به یک سیستم رایانه‌ای جلوگیری می‌کنند. در دوره‌های آموزشی Cisco CCNP Security Firewall تمرکز اصلی بر مباحث مطرح شده در زمینه کار با فایروال‌ها نظیر مفاهیم مقدماتی فایروال‌ها، آشنایی با انواع سیستم‌ها و تکنولوژی‌های فایروال و چگونگی اعمال آن‌ها بر حوزه‌های مختلف کاری، قابلیت‌های Security Appliance‌ها، نصب و پیکربندی و بوت دستگاه‌های ASA، دست‌یابی به دستگاه ASA، قابلیت‌های ایمن سازی فضا‌های مجازی توسط ASA و ... آموزش داده می‌شوند. CCNP در رابطه با مهارت فنی در نصب و تنظیمات و راه‌بری شبكه‌های LAN و WAN و نیز ارتباطات شبكه توسط سیستم شماره‌گیری تلفن برای شبكه‌های بزرگ بوده و نشان‌گر دانش و مهارت پیشرفته در زمینه شبکه است. شرکت CISCO سه سطح از مدارک را جهت متخصصین IT در نظر گرفته که شامل سه سطح آشنایی (Associate)، متخصص (professional)، سطح مهارت عالی (Expert) است که دارای ابعاد متفاوتی برای بر آوردن نیاز و تقاضای افراد مختلف است.

حمید عسگری

بسته‌های آموزشی شامل محتواهای ویدیویی و نوشتاری هستند که برای شما ارسال خواهند شد.

ارائه‌دهندگان

بهروز عبادی
بهروز عبادی
محمد هزاره سلطانی
محمد هزاره سلطانی
امید مطهری
امید مطهری
سید علی اکبر سید نبوی
سید علی اکبر سید نبوی
ناصر سلماسی
ناصر سلماسی
سجاد تیموری
سجاد تیموری
حمیده میرزایی
حمیده میرزایی
اعظم هنری
اعظم هنری
آذر شفیعی
آذر شفیعی
نجیبه پردیس
نجیبه پردیس
محمد رضا پور میرزا
محمد رضا پور میرزا
محمد سجاد خرازی
محمد سجاد خرازی
نیلوفر  کلاه چی
نیلوفر کلاه چی
مهسا نوتاش
مهسا نوتاش
طاهره غلامی
طاهره غلامی
علی نوآیین
علی نوآیین
امیر حسین کیاه
امیر حسین کیاه
علی عظیمی
علی عظیمی
محمد محرابی
محمد محرابی
محسن مهدوی فر
محسن مهدوی فر
حسان امینی لو
حسان امینی لو
وهاب شالچیان
وهاب شالچیان
محمد تشکری
محمد تشکری
هدایت عباس زاده
هدایت عباس زاده
احسان رضاپور نیکرو
احسان رضاپور نیکرو
مسعود فرهد
مسعود فرهد
مهدی حسن پور
مهدی حسن پور
شهاب ماحوزی
شهاب ماحوزی
آرش سماک
آرش سماک
سعید جمشیدی
سعید جمشیدی
مهرداد صیف زاده
مهرداد صیف زاده
حمیدرضا نظری
حمیدرضا نظری
امیر خسروانی
امیر خسروانی
نوید نظافتی
نوید نظافتی
محمدرضا طباطبایی
محمدرضا طباطبایی
علیرضا تیموریان
علیرضا تیموریان
احسان احسانی
احسان احسانی
حبیب رستمی
حبیب رستمی
میثم محمدی
میثم محمدی
فریبرز فلاح زاده
فریبرز فلاح زاده
محمد مهدی بزرکار
محمد مهدی بزرکار
نیما صالحی
نیما صالحی
امین خسرو شاهی
امین خسرو شاهی
محمدرضا پورمیرزا
محمدرضا پورمیرزا
محسن سعیدی
محسن سعیدی
بهروز کمالیان
بهروز کمالیان
علی مائین
علی مائین
محمدرضا رازیان
محمدرضا رازیان
عماد قربانی نیا
عماد قربانی نیا
آرمان گلشنی
آرمان گلشنی
بردیا علمی
بردیا علمی
حمید  عسگری
حمید عسگری
سپیده کلیشادی و آرش سماک
سپیده کلیشادی و آرش سماک
مصطفی پورمنزه
مصطفی پورمنزه
فرشاد زینعلی
فرشاد زینعلی
احسان  مینایی زاده
احسان مینایی زاده
محمد هزاره سلطانی
محمد هزاره سلطانی
محمد رضا رازیان
محمد رضا رازیان
جلال حاج غلامعلی
جلال حاج غلامعلی
حمید  عسگری
حمید عسگری
جواد جعفری
جواد جعفری
پوریا فرهد
پوریا فرهد